Προγραμματισμός ΠΕΝΑ

January 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Sunday 01/01
Monday 02/01
Tuesday 03/01
Wednesday 04/01
  • 19:30 – 21:00 Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    19:30 – 21:00
    Νέα Σμύρνη Π.Ε.Ν.Α.
Thursday 05/01
Friday 06/01
Saturday 07/01
Sunday 08/01
Monday 09/01
Tuesday 10/01
Wednesday 11/01
  • 18:30 – 21:00 Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    18:30 – 21:00
    Νέα Σμύρνη Π.Ε.Ν.Α.
Thursday 12/01
Friday 13/01
  • 07:30 – 10:30 Συμβούλιο Κλάδου Ανιχνευτών
    Συμβούλιο Κλάδου Ανιχνευτών
    07:30 – 10:30
    3ο Σύστημα Προσκόπων Υμηττού (Κωνσταντινουπόλεως 46 Υμηττός, Αθήνα, Attica (region) 17236, Ελλάδα)
Saturday 14/01
Sunday 15/01
Monday 16/01
Tuesday 17/01
Wednesday 18/01
Thursday 19/01
Friday 20/01
Saturday 21/01
Sunday 22/01
  • 13:30 – 14:30 Κοπή πίτας 1ου Σ.Π.Βύρωνα
  • 17:30 – 19:00 Κοπή πίτας 2ου ΣΠ Ζωγράφου
    Κοπή πίτας 2ου ΣΠ Ζωγράφου
    17:30 – 19:00
    Εστία 2ου Συστήματος Προσκόπων Ζωγράφου
Monday 23/01
Tuesday 24/01
Wednesday 25/01
Thursday 26/01
Friday 27/01
Saturday 28/01
Sunday 29/01
  • 18:00 – 20:00 Κοπή Πίτας 3ου Σ. Π. Υμηττού
    Κοπή Πίτας 3ου Σ. Π. Υμηττού
    18:00 – 20:00
    3ο Σύστημα Προσκόπων Υμηττού (Konstantinoupoleos 44, Περιφερειακή Ενότητα Κεντρικού Τομέα Αθηνών, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής 172 36, Ελλάδα)
Monday 30/01
  • 18:30 – 20:00 Μικράς Ασίας 22, 1922-2022, 100 χρόνια από της Μνήμης από την Μικρασιατική Εκστρατείας
    Μικράς Ασίας 22, 1922-2022, 100 χρόνια από της Μνήμης από την Μικρασιατική Εκστρατείας
    18:30 – 20:00
    Πολεμικό Μουσείο (Ριζάρη 2, Αθήνα, Αττική 106 75, Ελλάδα)

    Παρουσίαση Βιβλίου ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ ΔΟΓΚΑ

Tuesday 31/01
  • 08:00 – 08:30 Ημερολόγιο δράσης 365
    Ημερολόγιο δράσης 365
    08:00 – 08:30

    Οι Αρχηγοί Συστήματος πρέπει να καταχωρήσουν στο ημερολόγιο του συστήματος τις ημερομηνίες των δράσεων των τμημάτων τους.

February 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday 01/02
Thursday 02/02
Friday 03/02
Saturday 04/02
Sunday 05/02
  • 18:00 – 19:30 Κοπή Πίττας 1ο Π Γλυφάδας
    Κοπή Πίττας 1ο Π Γλυφάδας
    18:00 – 19:30
    Εστία Συστήματος
Monday 06/02
  • 19:30 – 20:00 Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    19:30 – 20:00
    Νέα Σμύρνη
Tuesday 07/02
Wednesday 08/02
  • 19:30 – 22:30 Συμβούλιο ΑΣ και Εφόρων ΠΕΝΑ
    Συμβούλιο ΑΣ και Εφόρων ΠΕΝΑ
    19:30 – 22:30

    Ώρα προσέλευσης 7.30
    Έναρξη 8.00

Thursday 09/02
Friday 10/02
Saturday 11/02
  • 08:00 Οικονομικοί Έλεγχοι Συστήματων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    Οικονομικοί Έλεγχοι Συστήματων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    08:00
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.

    Το συγκεκριμένο διήμερο , οι ΕΚΣ των συστημάτων θα συναντηθούν με την ΕΚΣ της Π.Ε.Ν.Α. για να πραγματοποιηθεί ο οικονομικός τους έλεγχος. Οι συναντήσεις θα γίνουν σε προκαθορισμένες ώρες για κάθε σύστημα, μέσα στο Σαββατοκύριακο

  • 17:00 – 19:30 Κοπή Πίτας 2ο Ν/Π Γλυφάδας
    Κοπή Πίτας 2ο Ν/Π Γλυφάδας
    17:00 – 19:30
    4η Μαρίνα Γλυφάδας (δίπλα από το Λιμενικό)
Sunday 12/02
  • Οικονομικοί Έλεγχοι Συστήματων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α. Ends 21:30
    Οικονομικοί Έλεγχοι Συστήματων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.

    Το συγκεκριμένο διήμερο , οι ΕΚΣ των συστημάτων θα συναντηθούν με την ΕΚΣ της Π.Ε.Ν.Α. για να πραγματοποιηθεί ο οικονομικός τους έλεγχος. Οι συναντήσεις θα γίνουν σε προκαθορισμένες ώρες για κάθε σύστημα, μέσα στο Σαββατοκύριακο

Monday 13/02
Tuesday 14/02
Wednesday 15/02
  • 18:30 – 19:00 Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    18:30 – 19:00
    Νέα Σμύρνη
Thursday 16/02
Friday 17/02
Saturday 18/02
Sunday 19/02
Monday 20/02
Tuesday 21/02
Wednesday 22/02
Thursday 23/02
Friday 24/02
Saturday 25/02
  • 08:00 Οικονομικοί Έλεγχοι Συστημάτων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    Οικονομικοί Έλεγχοι Συστημάτων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    08:00
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.

    Το συγκεκριμένο διήμερο , οι ΕΚΣ των συστημάτων θα συναντηθούν με την ΕΚΣ της Π.Ε.Ν.Α. για να πραγματοποιηθεί ο οικονομικός τους έλεγχος. Οι συναντήσεις θα γίνουν σε προκαθορισμένες ώρες για κάθε σύστημα, μέσα στο Σαββατοκύριακο

Sunday 26/02
  • Οικονομικοί Έλεγχοι Συστημάτων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α. Ends 21:30
    Οικονομικοί Έλεγχοι Συστημάτων και ΕΠΠ από Π.Ε.Ν.Α.
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.

    Το συγκεκριμένο διήμερο , οι ΕΚΣ των συστημάτων θα συναντηθούν με την ΕΚΣ της Π.Ε.Ν.Α. για να πραγματοποιηθεί ο οικονομικός τους έλεγχος. Οι συναντήσεις θα γίνουν σε προκαθορισμένες ώρες για κάθε σύστημα, μέσα στο Σαββατοκύριακο

Monday 27/02
Tuesday 28/02
  • 08:00 – 08:30 Ημερολόγιο δράσης 365
    Ημερολόγιο δράσης 365
    08:00 – 08:30

    Οι Αρχηγοί Συστήματος πρέπει να καταχωρήσουν στο ημερολόγιο του συστήματος τις ημερομηνίες των δράσεων των τμημάτων τους.

March 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday 01/03
Thursday 02/03
Friday 03/03
Saturday 04/03
  • 14:00 – 21:00 Σεμινάριο Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού
    Σεμινάριο Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού
    14:00 – 21:00
    Βίλλα Ζωγράφου (Ζωγράφος, Αττική, Ελλάδα)

    Η Εφορεία Ενώσεων Παλαιών Προσκόπων της Περιφέρειας οργανώνει στην βίλα Ζωγράφου σεμινάριο με θέμα την Διαχείριση του Ανθρώπινου Δυναμικού Κύρια ομιλήτρια του σεμιναρίου θα είναι η Δρ. Μαριέττα Ρεμούνδου καθηγή-τρια στο Μητροπολιτικό κολλέγιο και στο University of East London .

Sunday 05/03
Monday 06/03
  • 19:30 – 21:00 Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    19:30 – 21:00
    Νέα Σμύρνη γραφεία ΠΕΝΑ
Tuesday 07/03
Wednesday 08/03
Thursday 09/03
Friday 10/03
Saturday 11/03
Sunday 12/03
Monday 13/03
Tuesday 14/03
Wednesday 15/03
  • 18:00 – 21:30 Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
    18:00 – 21:30
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.
Thursday 16/03
Friday 17/03
Saturday 18/03
Sunday 19/03
Monday 20/03
Tuesday 21/03
Wednesday 22/03
Thursday 23/03
Friday 24/03
Saturday 25/03
Sunday 26/03
Monday 27/03
Tuesday 28/03
Wednesday 29/03
Thursday 30/03
Friday 31/03
  • 08:00 – 08:30 Ημερολόγιο Δράσης 365
    Ημερολόγιο Δράσης 365
    08:00 – 08:30

    Οι Αρχηγοί Συστήματος πρέπει να καταχωρήσουν στο ημερολόγιο του συστήματος τις ημερομηνίες των δράσεων των τμημάτων τους.

April 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Saturday 01/04
Sunday 02/04
Monday 03/04
  • 19:30 – 20:00 Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
    19:30 – 20:00
    Νέα Σμύρνη γραφεία Π.Ε.Ν.Α.
Tuesday 04/04
Wednesday 05/04
Thursday 06/04
Friday 07/04
Saturday 08/04
Sunday 09/04
Monday 10/04
Tuesday 11/04
Wednesday 12/04
  • 18:30 – 21:30 Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
Thursday 13/04
Friday 14/04
Saturday 15/04
Sunday 16/04
Monday 17/04
Tuesday 18/04
Wednesday 19/04
Thursday 20/04
Friday 21/04
Saturday 22/04
Sunday 23/04
Monday 24/04
Tuesday 25/04
Wednesday 26/04
Thursday 27/04
Friday 28/04
Saturday 29/04
Sunday 30/04
  • 08:00 – 08:30 Ημερολόγιο Δράσης 365
    Ημερολόγιο Δράσης 365
    08:00 – 08:30

    Οι Αρχηγοί Συστήματος πρέπει να καταχωρήσουν στο ημερολόγιο του συστήματος τις ημερομηνίες των δράσεων των τμημάτων τους.

May 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Monday 01/05
Tuesday 02/05
Wednesday 03/05
Thursday 04/05
Friday 05/05
Saturday 06/05
Sunday 07/05
Monday 08/05
  • 19:30 – 21:00 Συμβούλιο Εφόρων Π.Ε.Ν.Α.
Tuesday 09/05
Wednesday 10/05
Thursday 11/05
Friday 12/05
Saturday 13/05
Sunday 14/05
Monday 15/05
Tuesday 16/05
Wednesday 17/05
  • 18:30 – 21:00 Τετάρτη στην Π.Ε.Ν.Α.
Thursday 18/05
Friday 19/05
Saturday 20/05
Sunday 21/05
Monday 22/05
Tuesday 23/05
Wednesday 24/05
Thursday 25/05
Friday 26/05
Saturday 27/05
Sunday 28/05
Monday 29/05
Tuesday 30/05
Wednesday 31/05
  • 08:00 – 08:30 Ημερολόγιο Δράσεων 365
    Ημερολόγιο Δράσεων 365
    08:00 – 08:30

    Οι Αρχηγοί Συστήματος πρέπει να καταχωρήσουν στο ημερολόγιο του συστήματος τις ημερομηνίες των δράσεων των τμημάτων τους.

June 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Thursday 01/06
Friday 02/06
Saturday 03/06
Sunday 04/06
Monday 05/06
Tuesday 06/06
Wednesday 07/06
Thursday 08/06
Friday 09/06
Saturday 10/06
Sunday 11/06
Monday 12/06
Tuesday 13/06
Wednesday 14/06
Thursday 15/06
Friday 16/06
Saturday 17/06
Sunday 18/06
Monday 19/06
Tuesday 20/06
Wednesday 21/06
Thursday 22/06
Friday 23/06
Saturday 24/06
Sunday 25/06
Monday 26/06
Tuesday 27/06
Wednesday 28/06
Thursday 29/06
Friday 30/06

No events.

July 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Saturday 01/07
Sunday 02/07
Monday 03/07
Tuesday 04/07
Wednesday 05/07
Thursday 06/07
Friday 07/07
Saturday 08/07
Sunday 09/07
Monday 10/07
Tuesday 11/07
Wednesday 12/07
Thursday 13/07
Friday 14/07
Saturday 15/07
Sunday 16/07
Monday 17/07
Tuesday 18/07
Wednesday 19/07
Thursday 20/07
Friday 21/07
Saturday 22/07
Sunday 23/07
Monday 24/07
Tuesday 25/07
Wednesday 26/07
Thursday 27/07
Friday 28/07
Saturday 29/07
Sunday 30/07
Monday 31/07

No events.

August 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Tuesday 01/08
Wednesday 02/08
Thursday 03/08
Friday 04/08
Saturday 05/08
Sunday 06/08
Monday 07/08
Tuesday 08/08
Wednesday 09/08
Thursday 10/08
Friday 11/08
Saturday 12/08
Sunday 13/08
Monday 14/08
Tuesday 15/08
Wednesday 16/08
Thursday 17/08
Friday 18/08
Saturday 19/08
Sunday 20/08
Monday 21/08
Tuesday 22/08
Wednesday 23/08
Thursday 24/08
Friday 25/08
Saturday 26/08
Sunday 27/08
Monday 28/08
Tuesday 29/08
Wednesday 30/08
Thursday 31/08

No events.

September 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Friday 01/09
Saturday 02/09
Sunday 03/09
Monday 04/09
Tuesday 05/09
Wednesday 06/09
Thursday 07/09
Friday 08/09
Saturday 09/09
Sunday 10/09
Monday 11/09
Tuesday 12/09
Wednesday 13/09
Thursday 14/09
Friday 15/09
Saturday 16/09
Sunday 17/09
Monday 18/09
Tuesday 19/09
Wednesday 20/09
Thursday 21/09
Friday 22/09
Saturday 23/09
Sunday 24/09
Monday 25/09
Tuesday 26/09
Wednesday 27/09
Thursday 28/09
Friday 29/09
Saturday 30/09

No events.

October 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Sunday 01/10
Monday 02/10
Tuesday 03/10
Wednesday 04/10
Thursday 05/10
Friday 06/10
Saturday 07/10
Sunday 08/10
Monday 09/10
Tuesday 10/10
Wednesday 11/10
Thursday 12/10
Friday 13/10
Saturday 14/10
Sunday 15/10
Monday 16/10
Tuesday 17/10
Wednesday 18/10
Thursday 19/10
Friday 20/10
Saturday 21/10
Sunday 22/10
Monday 23/10
Tuesday 24/10
Wednesday 25/10
Thursday 26/10
Friday 27/10
Saturday 28/10
Sunday 29/10
Monday 30/10
Tuesday 31/10

No events.

November 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Wednesday 01/11
Thursday 02/11
Friday 03/11
Saturday 04/11
Sunday 05/11
Monday 06/11
Tuesday 07/11
Wednesday 08/11
Thursday 09/11
Friday 10/11
Saturday 11/11
Sunday 12/11
Monday 13/11
Tuesday 14/11
Wednesday 15/11
Thursday 16/11
Friday 17/11
Saturday 18/11
Sunday 19/11
Monday 20/11
Tuesday 21/11
Wednesday 22/11
Thursday 23/11
Friday 24/11
Saturday 25/11
Sunday 26/11
Monday 27/11
Tuesday 28/11
Wednesday 29/11
Thursday 30/11

No events.

December 2023

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
Friday 01/12
Saturday 02/12
Sunday 03/12
Monday 04/12
Tuesday 05/12
Wednesday 06/12
Thursday 07/12
Friday 08/12
Saturday 09/12
Sunday 10/12
Monday 11/12
Tuesday 12/12
Wednesday 13/12
Thursday 14/12
Friday 15/12
Saturday 16/12
Sunday 17/12
Monday 18/12
Tuesday 19/12
Wednesday 20/12
Thursday 21/12
Friday 22/12
Saturday 23/12
Sunday 24/12
Monday 25/12
Tuesday 26/12
Wednesday 27/12
Thursday 28/12
Friday 29/12
Saturday 30/12
Sunday 31/12

No events.